Fudbal

Barcelona doživjela novi šok: Celta junački izborila remi nakon što je gubila 3:0

Fudbaleri Barcelone odigrali su dva potpuno različita poluvremena u Vigu gdje su na gostovanju poslije vođstva od 3:0 u uvodnih 45 minuta dopustili rivali da u nastavku postigne tri gola i dođe do remija 3:3 u meču 13. kola La Lige.

Barcelona je odigrala izvanrednih prvih 45 minuta. Već u petom minutu katalonski klub je stigao do prednosti prelijepim golom Ansua Fatija. Period daleko bolje igre Barcelona je krunisala već u 18. minutu kada je golom kapitena Busquetsa stigla do 2:0.

Na 3:0 u 34. minutu povisio Memphis Depay nakon odličnog centaršuta Jordija Albe i sjajnog skoka i udarca glavom holandskog napadača.

Nakon nešto bolje igre Celte u nastavku Iago Aspas je u 52. minutu smanjio prednost Barcelone na 3:1, a pogotku je kumovala i loša intervencija Ter-Stegena.

Nolito je samo pet minuta kasnije postigao gol koji je priznat. Sve je počelo greškom Busquetsa na sredini terena, uslijedio je centaršut sa lijeve strane, a Nolito je glavom izuzetno efektno savladao Ter-Stegena.

Celta je do kraja meča na sve načine pokušavala da dođe do izjednačenja, a u tome je uspjela u šestom minutu nadoknade preko Aspasa, čime je novom treneru Barcelone Xaviju Hernandezu ostavila veliki teret.