Fudbal

Bayern kaznio sve greške Borussijine odbrane i slavio u velikom njemačkom derbiju

U Der Klassikeru njemačkog fudbala Bayern je u Dortmundu savladao Borussiju rezultatom 3:2 u okviru 14. kola Bundeslige i povećao svoju prednost na tabeli na 4 boda.

Domaćin je poveo u petoj minut kada je Brant posijle lijepog driblinga zatresao mrežu nemoćnog Neuera. Radost Milionera trajala je svega četiri minuta, toliko je trebalo Robertu Lewandowskom da poravna rezultat na 1:1.

Bavarci su zaigrali dosta bolje i zasluženo preokrenuli rezultat u 44. minutu kada je poslije još jedne loše reakcije u odbrani Dortmunda dobro reagovao Kingsley Coman.

Nije se Dortmund predavao, pa je tako već u 47. minutu izjednačio zahvaljujući Erlingu Haalandu koji je prelijepim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio Neuerov suprotni ugao.

A onda šok za domaće navijače, novu glupost u odbrani i igranje rukom Hummelsa u kaznenom prostoru surovo je kaznio Lewandowski svojim drugim pogotkom u 77. minutu susreta za konačnin 2:3.