Fudbal

Bayernova noćna mora se zove Borussia: Gladbach drugi put ove sezone pobijedio Bavarce

Nogometaši Bayerna su šokantno izgubili u susretu 18. kola Bundeslige. Borussia Mönchengladbach je odnijela sva tri boda iz Minhena pobjedom rezultatom 2:1.

Bayern je napao od prve minute i do vodstva stigao u 18. minuti kada je maestrano pogodio Robert Lewandowski. Thomas Müller je sjajno uposlio Poljaka koji silovitim udarcem matira golmana gostiju za 1:0.

U 27. minuti Gladbach je stigao do poravnanja kada je Svena Ulreicha matirao Florian Neuhaus. Samo četiri minute kasnije gosti su stigli do potpunog preokreta. Korner sa desne strane je izveo Luca Netz, a Stefan Lainer glavom pogađa za vodstvo Borussije rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu Bayern je pokušavao stići barem do poravnanja, no u tome nije uspio zahvaljujući sjajnom Sommeru i Gladbach je protiv lidera uspio prekinuti niz od pet utakmica bez pobjede u Bundesligi.

Zanimljivo, Borussia je upisala drugu uzastopnu pobjedu nad Bayernom nakon što je u oktobru u Kupu Njemačke slavila sa ubjedljivih 5:0.