Fudbal

Borbeni i disciplinovani Zmajevi izgubili na Grbavici, ali i pružili žestok otpor svjetskim prvacima

Bosna i Hercegovina je u svom drugom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine na stadionu Grbavica izgubila od Francuske rezultatom 0:1.

U prvih pola sata Lloris je dva puta spasio Francuze. U 24. minuti Todorović mu je zagrijao dlanove, da bi nakon toga fenomenalno s gol-linije zaustavio šut Ahmedhodžića.

Do kraja prvog dijela Trikolori su imali posjed lopte, ali se bh. reprezentacija odlično branila, prije svega disciplinovano i organizovano, pa favorizovani gosti nisu uspjevali da zaprijete. U posljednjih pola sata Deschamps je u igru uveo “sidraša” Girouda i nekoliko napada kasnije stigli su do vodstva. Sam na desetak metara ostao je Griezmann koji glavom matira Šehića.

Kako se bližio kraj meča i Zmajevi su se postepeno otvarali i igrali ofanzivije. U 71. i 74. minuti tražili smo dva kaznena udarca, oba je puta pao Krunić, ali sudija Orsato nije pokazao na bijelu tačku.

Pokazali su Zmajevi zube favorizovanim prvacima svijeta koji su u ovom trenutku ipak puno jači tim, prije svega individualno. S ovim porazom niz bez pobjede je produžen na 11 utakmica, posljednja je ostvarena prije 500 dana na gostovanju kod Lihtenštajna u oktobru 2019. godine.