Košarka

Brutalna partija Nurkića protiv Kingsa, na poluvremenu imao double-double učinak

Sinoćnji program u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetio obilježio je bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Njegovi Portland Trail Blazersi gostovali su kod Sacramento Kingsa i na kraju su poraženi rezultatom 125:121.

Bosanska zvijer je odigrala fantastičnu utakmicu, možda i jednu od najboljih u NBA karijeri, ali nažalost to nije bilo dovoljno da njegova ekipa izbjegne poraz.

Nurkić je za skoro 32 minute provedene na parketu uspio da ubaci čak 28 koševa, a uz to je dodao još i 17 skokova i pet asistencija, a treba istaći da je već na poluvremenu imao double-double učinak.

Najbolje poteze Nurkića i njegove poene sa sinoćne utakmice pogledajte u video prilogu.