Fudbal

Dajte mu odmah Zlatnu loptu! 100. utakmica u Ligi prvaka i novi hattrick Lewandowskog

Bayernu nije smetalo to što su ubjedljivo prvi u grupi “E” i što su Benficu već isprašili u minuloj utakmici. Riješili su to da učine još jednom, a kada tako nešto naume, izuzetno je teško spriječiti ih u tome.

Lewandowski je “načeo” Portugalce nakon što je gostima gol bio poništen zbog ofsajda, a onda je zabavu najavio Gnabry svojom “štiklom”.

Morato je umanjio u 38. minutu, ali je Sane nastavio da igra u sjajnoj formi pod Julianom Nagelsmannom. Otključao je Nijemac bivšeg igrača Cityja i ovaj mu to rado uzvraća. Još jednom je uspio Lewanowski da se upiše do kraja, iako je prethodno promašio penal.

Darwin Núñez je svojim pogotkom u 74. minutu smanjio na 4:2. S obzirom na to da ga je promašeni penal omeo da ranije dođe do hattrika, on je odlučio da se pomuči do tog podviga i to nakon asistencije ni manje ni više nego Manuela Neuera za konačnih 5:2!

Lewandowski je tako na najbolji mogući način obilježio jubilej, jer mu je ovo bila 100. utakmica u Ligi prvaka, a ukupno je u ovom takmičenju postigao 81 pogodak.