Fudbal

Doktor fudbalske igre: Tri minute inspiracije Karima Benzeme i rijetko viđena majstorija

U meču 21. kola španske La Lige Real Madrid je kao gost savladao Athletic Bilbao s 2:1. Iako je u Bilbao došao bez čak 11 nogometaša, među kojima Isco, Modrić, Casemiro, Alaba, Asensio, Rodrygo, Carvajal i Bale, Real je svejedno uspio da pobijedi Athletic.

Tri gola vidjeli smo u uvodnih 10 minuta, a sve je počelo majstorijom Karima Benzeme. Francuz je završio lijepu akciju Reala i majstorski pogodio malu mrežu iz prve za 0:1.

Već u sedmom minutu Benzema je postigao drugi pogodak, ovaj put uz dosta sreće, lopta mu se odbila u noge od jednog igrača Atletika za 0:2. Domaći su se ipak brzo vratili u meč, pošto je u 10. minutu Sancet još jednim efektnim golom sa 20 metara od stative savladao Courtoisa.

Atletic Bilbao je preuzeo inicijativu u drugom poluvremenu, bio je bolji rival i stvarao šanse, ali Real je uspio da sačuva prednost, ponovo je odigrao iskusno, imao je i malo sreće i sada ima čak osam bodova više od Seville, a 13 od Betisa.