Fudbal

Edin Višća i Haris Hajradinović strijelci u duelu Basaksehira i Kasimpase

U okviru 15. kola turske Superlige danas su u Istanbulu utakmicu odigrali Basaksehir i Kasimpasa, a na kraju su domaći slavili pobjedi rezultatom 2:1.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi bivši bh. reprezentativac Edin Višća u 52. minuti zabio za prednost Basaksehira. Bio je to njegov treći ovosezonski pogodak.

Ipak, gosti stižu do poravnanja sjajnim golom glavom Harisa Hajradinovića u 78. minuti. Bio je ovo njegov prvijenac ove sezone u Superligi. Domaćin je do pobjede došao preko Tekdemira u 92. minuti susreta.

Momčad Basaksehira je trenutno četvrta na tabeli sa 28 osvojenih bodova, dok su fudbaleri Kasimpase prikovani za dno tabele sa samo 11 bodova.