Fudbal

Edin Višća u 90. minuti postigao prvijenac za Trabzonspor i srušio veliki Galatasaray

Vodeći tim turske Super lige Trabzonspor je nakon velikog preokreta došao do pobjede protiv Galatasaraya i sada ima čak devet bodova više od Konyaspora, te će po svemu sudeći osvojiti titulu.

Galatasaray je poveo u 31. minuti golom Cicaldaua iz penala, ali u nastavku preokret gostiju iz Trabzona, prije svega zahvaljujući greškama domaćih defanzivaca.

Bakasetas je u 84. minuti postigao lijep gol za 1:1, a onda u 90. minuti bivši reprezentativac BiH Edin Višća majstorski zabija za veliko slavlje Trabzonspora.

Bio je to prvi pogodak Višće za novi klub, a po svemu sudeći jedan od najvažnijih za ekipu Trabzonspora na putu prema tituli. Višća je u Super ligi Turske ove szeone postigao pet golova uz osam asistencija.