Fudbal

Fantastičan derbi na San Siru, Inter i Milan podijelili bodove, Lautaro promašio penal

Milan i Inter odigrali su večeras sjajan derbi na San Siru koji je na kraju završen rezultatom 1:1. Inter je nešto bolje otvorio utakmicu i u osmoj minuti uspio da dođe do prednosti.

Kessie je napravio veliku glupost u svom šesnaestercu, Calhanoglu je uspio da mu uzme loptu,a sudija Doveri je svirao penal. Upravo je Calhanoglu namjestio loptu na bijelu tačku i zabio je gol za 1:0 protiv svog dojučerašnjeg kluba.

Međutim, samo šest minuta kasnije Milan je izjednačio. Tonali je izveo prekid, a loptu glavom udara De Vrij i vara svog golmana Handanovića za 1:1 i veliko slavlje navijača Milana.

U 27. minuti Inter je ponovo dobio penal. Toure je srušio Darmiana, ali sada je loptu namjestio Lautaro Martinez i njegov udarac sjajno brani Tatarusanu.

U finišu prvog dijela odličnu šansu imao je Lautaro. Džeko mu je sjajno ostavio loptu, ali on šutira pored gola. Džeko je i u 73. minuti sjajno asistirao za Vidala koji je šutirao, ali jedan od igrača Milana blokira njegov udarac.

Do kraja meča zaprijetio je i Milan kada je Ibrahimović pokušao iz slobodnjaka, ali je Handanović to obranio i ostalo je 1:1. Milan je ostao drugi i ima 32 boda kao i lider Napoli, dok je Inter treći sa 25 bodova.