Fudbal

Fantastična utakmica na Meazzi, Inter savladao Napoli i nanio mu prvi poraz u sezoni

Fudbaleri Intera slavili su protiv Napolija 3:2 na Giuseppe Meazzi u velikom derbiju 13. kola Serije A koja je dodatno zakuhala borbu na vrhu tabele.

Napoli je poveo u 17. minutu golom Piotra Zielińskog nakon odličnog udarca poslije asistencije Lorenza Insignea. Samo sedam minuta kasnije na suprotnoj strani je poslije igranja rukom Kalidou Koulibalyja dosuđen penal.

Loptu je uzeo Hakan Çalhanoğlu i donio izjednačenje Interu, a domaćin je do potpunog preokreta stigao u 44. minutu kada se u strijelce upisao Ivan Perišić.

Inter je do novog gola stigao u 61. minutu golom Lautara Martineza poslije asistencije Joaquina Corree, koji je dugo vukao loptu prije nego što je uposlio Argentinca.

Napoli se vratio u život u 79. minutu nakon golčine Driesa Mertensa i meč je ušao u pravu dramu.  Sve je počelo od greške Edina Džeka, kojem je Koulibaly ukrao loptu, a Mertens maestralno pogodio.

Nakon gola Mertensa došlo do stravičnog sudara glavama Džeka i Ospine, a obojica fudbalera su sa zavojima preko glav nastavila meč.

Napoli je uprkos porazu ostao na liderskoj poziciji sa 32 boda, koliko ima i Milan, dok je Inter prišao vodećem dvojcu na svega četiri boda zaostatka i najavio povratak u trku za Scudetto.