Fudbal

Giroud prestigao legendarnog Henryja i postao najbolji strijelac u historiji Francuske!

U okviru osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru na stadionu Al Thumama u Dohi svoj meč igraju selekcije Francuske i Poljske. Nakon prvog poluvremena rezultat je 1:0 za Trikolore, a jedini strijelac bio je sjajni Olivier Giroud.

Gledali smo zanimljivo prvo poluvrijeme, a prvu dobru šansu imao je u 21. minuti Lewandowski kada je šutirao pored gola. Najbolja šansa na utakmici za Poljsku u 38. minuti, ali Zielinski šutira direktno u Llorisa.

I kako to obično biva, kada ne iskorištiš svoje šanse, dođe kazna od protivnika. Mbappe je asistirao za Girouda, koji rutinski pogađa za 1:0. Sjajna akcija dva fudbalska velemajstora, jednog na početku karijere, a drugog na zalasku.

Ovim je bio treći gol Giroud u Kataru, a ovim pogotkom je postao najbolji strijelac Francuske svih vremena s 52 gola. Gol manje od njega sada na drugom mjestu ima legendarni francuski napadač Thierry Henry.