Fudbal

Hajradinović zabio dva gola za Kasimpasu, Višća asistent u velikoj pobjedi Basaksehira

U okviru 39. kola turske Super lige, odigrano je nekoliko mečeva, a vrlo važnu pobjedu upisao je Basaksehir našeg Edina Višće u borbi za opstanak. Naš reprezentativac je odigrao cijelu utakmicu protiv Ankaragucua i bio je asistent Danijelu Aleksiću kod prvog gola u 63. minuti.

U 88. minuti Fernandes krade jednu loptu odbrani gostiju i sjajno plasira loptu u malu mrežicu za veliku pobjedu još uvijek aktuelnog prvaka Turske. Basaksehir je ovom pobjedom u sigurnoj zoni na 14. mjestu sa 43 osvojena boda.

Momčad Kasimpase, za koju nastupa bh. reprezentativac Haris Hajradinović, također je ostvarila vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak, a slavili su protiv Alanyaspora ubjedljivim rezultatom 3:0.

Domaći su poveli preko Hajradinvića u 36. minuti utakmice, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Thelin udvostručio prednost domaćina. Konačan rezultat utakmice postavio je svojim drugim golom Hajradinović u 60. minuti.

Haris Hajradinović na svom kontu u turskoj Super ligi ima 5 postignutih golova, a dodao je i isto toliko asistencija. Kasimpasa se i dalje grčevito bori za opstanak, nalazi se na 16. mjestu sa 40 osvojenih bodova.