Fudbal

Kakav je ovo doktor fudbala! Ibrahimović za 5 minuta postigao dva gola protiv Fiorentine

U sjajnoj utakmici večeras je Fiorentina pobijedila Milan s 4:2 u meču 13. kola Serije A, a zvijezda večeri bio je srbijanski napadač Dušan Vlahović koji je kao i Ibrahimović postigao 2 gola.

Već u 15. minuti Viole su povele nakon velike greške golmana Tatarusanua, koji je ispustio loptu ravno na nogu Duncana. U završnici prvog dijela Vlahović dodaje loptu do Saponare, koji postiže fantastičan gol.

Samo dvije minute kasnije Zlatan Ibrahimović koristi grešku domaće odbrane i najzad trese mrežu Fiorentine, pa vraća nadu gostima da mogu da izbjegnu prvi poraz u Seriji A ove sezone. Nedugo nakon toga, još jedan gol Ibrahimovića.

Inače, 40-godišnjem švedskom napadaču bio je to četvrti i peti gol u Seriji A.

Sudbinu Milana je zapečatio Vlahović novim golom u 85. minuti i to nakon velike greške defanzivca gostiju Hernandeza. U zadnjim sekundama autogolom Venutija Milan stigao do 4:3, ali nije više bilo vremena da se izvuče makar bod.