Fudbal

Kakav je to majstor! Doktorski potez i sjajan gol Karima Benzeme protiv Chelseaja!

Real Madrid je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka na svom Alfredo di Stefan stadionu ugostio Chelseaja, koji je prvi stigao do gola, a strijelac u 14. minuti bio je Christian Pulišić.

Madriđani su vrlo brzo stigli do izjednačenja. Karim Benzema je 29. minuti zatresao mrežu gostiju na asistenciju Militaa. Francuz je sjajno primio loptu u petercu gostiju i maestralno pogodio za 1:1.

Francuski napadač je na vječnoj listi strijelaca stigao legendarnog Raula Gonzalesa, a ujedno i došao na samo dva gola zaostatka u odnosu na prvog špica Bayerna Roberta Lewandowskog. Na čelu liste je nevjerovatni Ronaldo sa čak 134 gola, dok je Messi na koti 120.