Fudbal

Kakav preokret na Olimpicu: Juventus postigao tri pogotka u sedam minuta i šokirao Romu

Fantastičan meč odigrali su Roma i Juventus na Olimpicu, a gosti iz Torina su slavili pobjedu razultatom 4:3. Poveli su domaći golom Abrahama u 11. minuti, ali je Dybala sjajnim golom u 18. minuti izjednačio na 1:1.

Na početku drugog dijela Mkhitaryan je postigao pogodak uz malo sreće za novo vodstvo Rome, a onda majstorija kapitena Rome Lorenza Pellegrinija. U 53. minuti je izveo slobodnjak u stilu Francesca Tottija i perfektno pogodio same rašlje za 3:1.

Juventus je gubio 3:1 sve do 70. minute utakmice, a onda je uslijedio nevjerovatan preokret u svega sedam minuta. Prvo je za 3:2 pogodio Locatelli u 70. minuti susreta, da bi četiri minute kasnije Dejan Kulusevski pogodio za izjednačenje od 3:3.

Konačni rezultat od 4:3 u korist Stare dame na Olimpicu postavio je De Sciglio u 77. minuti utakmice.

U 81. minuti De Ligt je rukom zaustavio udarac Abrahama, dobio je drugi žuti karton, a Roma sjajnu priliku da izjednači sa bijele tačke.

Pellegrini preuzima odgovornost, no nije bio siguran pri izvođenju penala, pa ga je Szczesny pročitao i odbranio njegov udarac.