Fudbal

Kakav projektil zvijezde Reala: Alaba bombom iz slobodnjaka ‘pomjerio gol’ Donnarumme!

Austrija i Italija odigrali su na stadionu Ernst Happel prijateljski meč, a domaćin je slavio pobjedu razultatom 2:0. Ove dvije reprezentacije nisu uspjele da izbore plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru, te umjesto nastupa na Mundijalu primorani su da u ovom terminu igraju prijateljske utakmice.

Domaći su do vodstva u ovoj utakmici stigli već u šestoj minuti kada su odigrali odličnu kontru. Arnautović je odlično uposlio Schlagera koji je izašao sam ispred Donnarumme i pogodio je za 1:0.

Novi šok Azzurri su doživjeli u 35. minuti utakmice, a ovaj put u centru pažnje bio je David Alaba koji je oduševio sve nevjerovatnim golom za 2:0.

Defanzivac Real Madrida je sa preko 25 metara iz slobodnog udarca zabio nevjerovatan pogodak i fantastičnim udarcem je uhvatio potpuno nespretnog Donnarummu koji to očito nije očekivao.