Fudbal

Kakva elegancija šutiranja slobodnjaka: Čarobnjak Messi ostavio Barcu u trci za titulu

U okviru 34. kola španske La Lige, Barcelona je kao gost na Mestalli savladala Valenciju sa 2:3 i ostala u grčevitoj borbi za titulu s Atleticom, Realom i Sevillom.

Valencija je došla u prednost u 50. minutu. Bio je korner nakon fantastične odbrane Ter Stegena, izveo ga je Soler, a na drugoj stativi je loptu sačekao Paulista koji pogađa bez ikakvih problema za 1:0.

Samo par minuta kasnije, Barca je stigla do izjednačenja. Lionel Messi nije iskoristio jedanaesterac, ali ipak je imao sreće, nakon dodavanja Busquetsa i karambola, smjestio je loptu u mrežu.

U 63. minutu totalni preokret, Alba je centrirao, De Jong je šutirao glavom, a nakon odbijene lopte golmana Valencije, ona dolazi kod Griezmanna koji pogađa za veliku prednost gostiju koji ne odustaju od šampionske titule.

Šest minuta kasnije, majstorija Lionela Messija iz slobodnog udarca, pokazao je da rijetko ko ima ljevicu kao on, ovo je bio njegov 50. gol na ovaj način u Barceloni. Naravno, i u karijeri.

Valensija je do kraja utakmice uspjela da smanji rezultat na 2:3, učinili su to preko Carlosa Solera.