Fudbal

Kakvo blago ima Francuska: Nevjerovatni Kylian Mbappé postigao dva fenomenalna gola

Fudbalska reprezentacija Francuske odigrala je fenomenalnu utakmicu i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru pošto je večeras pobjedila selekciju Poljske rezultatom 3:1.

Gledali smo zanimljivo prvo poluvrijeme, a prvu dobru šansu imao je u 21. minuti Lewandowski kada je šutirao pored gola. Najbolja šansa na utakmici za Poljsku u 38. minuti, ali Zielinski šutira direktno u Llorisa.

Kazna je uslijedila u 44. minutu, Mbappe je odlično ugledao i proigrao Girouda, koji je u svom stilu pobjegao čuvaru i pogodio kontra ugao za 1:0.

Francuzi su nastavil da dominiraju i iz prve prave kontre u nastavku duplirali vodstvo. Dembele je pobjegao po desnoj strani, unio loptu u sredinu i pravovremeno proigrao Mbappea, koji se namjestio i zakucao loptu pod prečku.

U samom finišu, Mbappe je ponovo pokazao kakav je majstor. Thuram mu je ostavio loptu, a ovaj prešao svog čuvara i pogodio suprotni ugao za velikih 3:0!

U nadoknadi vremena sudija je dosudio penal za Poljake, a Lewandowski je pogodio za 3:1. Francuska će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Engleska – Senegal.