Fudbal

Kakvo ludilo u Istanbulu: Neredi, VAR, isključenja i velika pobjeda Fenerbahcea

Fantastičan derbi večeras su odigrali Galatasaray i Fenerbahče u meču 13. kola turske Superlige, a na kraju je Fener pobijedio sa 2:1 golom u 94. minuti utakmice.

Galatasaray je imao nevjerovatnu podršku pred svojim navijačima i igači ovog tima su odigrali zaista veoma dobar meč u kojem su stvorili nekoliko velikih prilika, ali na kraju su u posljednjim minutama utakmice doživjeli pravi šok.

Domaći tim je odlično otvorio večerašnju utakmicu kada je Akturkoglu pogodio mrežu Fenera za 1:0. Međutim, Fener je samo 15 minuta došao do izjednačenja. Nakon odlične duge lopte Kahvecija sam ispred golmana Galate istrčao je Mesut Ozil koji je rutinski to riješio iu pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Galtasaray je imao nekoliko velikih prilika da dođe do drugog gola. Domaći su u 84. minuti uspjeli da povedu sa 2:1 kada je Diagne pogodio, ali je gol poništen nakon VAR-a zbog igranja rukom.

Galata nije odustajala od pritiska i na krilima svojih navijača žestoko je napadala, ali su u 94. minuti domaći doživjeli nevjerovatan šok.

Fener je krenuo u kontru nakon koje je Rossi uposlio Crespa koji sjajno šutira s vrha kaznenog prostora i matira Musleru za 2:1 i totalni muk navijača Galatasarayja na tribinama.