Fudbal

Ko će drugi nego Dijamant! Dva gola nestvarnog Edina Džeke kojima Inter vodi u nokaut fazu!

Inter je u 5. kolu grupe D Lige prvaka na Giuseppe Meazzi savladao Shakhtar iz Donetska sa 2:0 i došao je na korak od plasmana u nokaut fazu takmičenja u Ligi prvaka.

Junak pobjede italijanskog prvaka je Edin Džeko koji je postigao oba pogotka za Nerazzurre u ovom susretu. Dijamant je za vodstvo svog tima pogodio u 61. minuti. Odlično je ispratio akciju koju je sam pokrenuo, lopta mu se odbila na vrh kaznenog prostora, a Edin pogađa za 1:0.

Šest minuta kasnije Džeko je ponovo pogodio. Perišić je lijepo ubacio, Dijamant se naklonio za prednost od 2:0. Inter je jako blizu prolaska u nokaut fazu nakon dugo vremena. Nerazzurri u posljednjem kolu gostuju kod Reala u Madridu.