Košarka

Košarkaši BiH u prepunoj Skenderiji savladali Češku nakon sjajnog preokreta

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji dočekala selekciju Češke u prvom kolu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine i slavila veliku pobjedu rezultatom 97:90.

Bh. košarkaši su nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku, nošeni velikom podrškom navijača sa tribina ubacili u brzinu više, te su na kraju uvjerljivo slavili,

Sjajan u redovima naše reprezentacije bio je Džanan Musa koji je režirao veliki preokret. Igrač španskog Breogana je bio najefikasniji na utakmici, ubacio je 21 poen, a pratio ga je Amar Gegić sa20 ubačenih koševa.

Češka fantastično ulazi u ovaj meč. Rešetali su koš naše selekcije šutem za tri poena i gotovo da nisu mogli da promaše u prvoj dionici. Ipak, do isteka prvih deset minuta smanjili smo zaostatak na 23:17.

Česi su zabili čak 11 trojki iz 15 pokušaja u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa 12 poena prednosti, 56:44. Ipak, početak treće četvrtine bio je fenomenalan. Naš tim je na krilima raspoloženog Muse napravio seriju 11:0 i u 25. minuti bio je na samo pola koša zaostatka.

Šest i po minuta prije kraja Češka je smanjila na 81:79, ali onda je na scenu stupio sjajni Ammar Gegić koji je u ključnim trenucima, svojim poenima i skokovima u napadu, prelomio meč u našu korist za konačnih 97:90.