Fudbal

Ludnica u Dortmundu i Klassiker za pamćenje: Modeste u zadnjoj sekundi šokirao Bavarce

Fudbaleri Borussije Dortmund i Bayern Munchena odigrali su neriješeno 2:2 u okviru devetog kola Bundeslige Njemačke.

Izabranici Juliana Nagelsmanna su ispustili u finišu prednost od dva gola, a utakmicu su završili sa desetoricom zbog isključenja Comana u 90. minutu. Djelovalo je da će “Bavarci” i deveti put zaredom slaviti nad “Milionerima” u svim takmičenjima, ali je Borussija, ipak, u poslednjih dvadesetak minuta uspjela da nadoknadi zaostatak.

Bajern je do vođstva na ovom susretu stigao u 33. minutu, kada je Leon Gorezka poslao neodbranjiv udarac sa dvadesetak metara. Leroy Sané je u 53. minutu na sličan način prevario Mejera, s tim da je golman domaćih ovoga puta makar kačio loptu. Nadu Dortmundu da može makar do boda dao je Youssoufa Moukoko u 74. minutu. Asistent kod tog pogotka, Anthony Modeste, imao je desetak minuta kasnije dobru šansu, ali je Neuer bio onaj pravi.

Coman je “pocrvenio” u 90. minutu, susret je bio produžen četiri minuta, Borussija je sve karte bacila na napad i praktično u posljednjim sekundama preko Modestea stigla do izjednačenja za veliku radost na “Signal Iduna Parku”.