Fudbal

Majstor majstorski: Peta nestvarnog Benzeme za pamćenje i veliki trijumf Reala!

Nogometaši Reala i Barcelone večeras na stadionu “Alfredo di Stefano” odigrali derbi 30. kola španske La Lige i jedan od najvažnijih El Clasica u posljednjih nekoliko godina. Kraljevi su na kraju slavili rezultatom 2:1.

Nakon nešto sporijeg početka utakmice odmah pogodak iz prve ozbiljne prilike. Benzema je prekrasno zabio petom, a prethodno mu je lijepo asistirao Lucas. Toni Kroos je zatim u 28. minuti pogodio za 2:0, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Katalonci su u drugom dijelu konačno zaigrali fudbal, a u igru se vraćaju u 60. minuti kada je Mingueza zabio gol za 2:1. To je na kraju bio i konačan rezultat, iako je Barca u posljednjim sekundama utakmice mogla do izjednačenja, ali Moriba je pogodio prečku.