Fudbal

Majstorija Cancela i projektil Rodrija u ubjedljivoj pobjedi Cityja protiv Evertona

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom “Etihadu” ekipu Evertona rezultatom 3:0 u 12. kolu engleske Premier lige.

Domaći su krenuli ofanzivno od samog početka, Foden je imao prvu šansu, ali je bio neprecizan. Sudija je u 34. minutu pokazao na bijelu tačku, ali je VAR asistirao i odluka je poništena.

U 44. minutu Cancelo je uputio nevjerovatan pas spoljnim dijelom stopala, a Sterling iz prve savladao Pickforda za 1:0.

Građani su i u nastavku dodali gas, Rodri je u 55. minutu naletio na odbitak i zakucao loptu u mrežu za nedostižnih 2:0.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, a onda je u finišu, u 86. minutu Silva pokupio loptu poslije Palmerovog udarca i bocnuo pored Pickforda za 3:0.

Manchester City je ostao drugi na tabeli sa 26 bodova, tri manje od Chelseaja, dok je Everton pao na 11. poziciju sa 15 osvojenih bodova.