Fudbal

Majstorija Ronalda i bomba Sancha donijeli Unitedu prolaz u nokaut fazu Lige prvaka

Fudbaleri Manchester Uniteda gostovali su Villarealu u okviru petog kola grupne faze Lige prvaka. Manchester United je upisao pobjedu golovima Ronalda i Sancha (0-2).

Prvo poluvrijeme je proteklo u opreznoj igri, bez većih prilika i uzbuđenja. Domaći su bili nešto angažovaniji, ali su mreže mirovale.

I na startu nastavka španski predstavnik je imao nešto više od igre. Trigueros je propustio ogromnu priliku u 58. minuti susreta, kada je iz izgledne pozicije šutirao, ali je ponovo na visini zadatka bio De Gea.

Trenutak odluke desio se u 78. minuti. Cristiano Ronaldo je nakon greške u odbrani domaćih sjajno lobovao golmana Rullija za vodstvo Uniteda.

Manchester United je pobjedu ovjerio u 90. minuti susreta, kada je sjajan pogodak od prečku postigao Sancho. S ovom pobjedom Crveni đavoli su se plasirali u osminu finala Lige prvaka, a u posljednjem kolu bit će im dovoljan bod protiv Young Boysa za potvrdu prvog mjesta.