Fudbal

Nadmeni Englezi odlaze kući: Maestralni Giroud donio Francuzima polufinale Mundijala!

Fudbaleri Francuske pobijedili su Englesku 2:1 (1:0) i tako se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru gdje će se sastati sa Marokom.

Heroj “trikolora” je defintivno Olivier Giroud koji ju 78. minutu glavom matirao Jordana Pickforda poslije perfektnog centaršuta Antoninea Griezmanna. Samo minut prije toga napadač Milana sa petarca nije zatresao mrežu “Gordon Albiona” ali je uspio da se iskupi.

GOL GIROUDA POGLEDAJTE OVDJE!

Francuska je povela već u 17. minutu kada je ponovo Griezmann bio u ulozi asistenta, ostavio je loptu na koju je natrčao Aurélien Tchouaméni i preciznim udarcem sa 25 metara matirao čuvara mreže Engleske.

Od starta drugog dijela igre Engleska je nametnula svoj ritam, Jude Bellingham je šutirao ali nije uspio da dođe do pogotka.

U 52. minutu Tchouaméni je nesmotreno startovao nad Sakom i sudija nije imao dilemu da pokaže na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Harry Kane koji je snažnim šutem savladao klupskog rivala Huga Lorisa. Tako se izjednačio sa Rooneyjem na vječnoj listi strijelaca Engleske sa 53. gola.

Mogao je Kane da donese svom timu i produžetak u 84. minutu. Ponovo je sudija dosudio penal poslije užasnog poteza Thea Hernandeza, ali je napadač Tottenhama poslao loptu daleko preko gola.

Ipak, poslednju šansu na duelu imao je Marcus Rashford koji je iz slobodnog udarca umalo savladao iskusnog Lorisa.