Fudbal

Najljepši pogodak na prvenstvu do sada: Richarlison postigao gol makazicama i oduševio planetu

Fudbaleri Srbije porazom su otvorili Mundijal u Kataru, pošto su u prvom kolu grupe G izgubili od Brazila rezultatom 2:0 na stadionu u Lusailu. Briljirao je Richarlison koji je postigao oba pogotka.

Brazil je do vodstva stigao u 62. minuti. Neymar je tražio prostor za šut, nije ga našao, dodao je loptu do Viniciusa koji šutira, Milinković-Savić brani, ali loptu odbija direktno na nogu Richarlisonu koji pogađa za 1:0.

Brazil je udvostručio prednost u 73. minuti , a strijelac je ponovo Richarlison. Napadač Tottenhama postigao je najljepši pogodak dosadašnjeg dijela turnira. Vinicius Junior je poslao loptu u šesnaesterac, a Richarlison je efektno polumakazicama uhvatio loptu i savladao nemoćnog Milinković-Savića.