Fudbal

Postao je istinska legenda Kraljeva: Karim Benzema postigao 300. gol za Real Madrid

Real Madrid je u okviru 20. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu dočekao ekipu Valncije i slavio sigurno pobjedu rezultatom 4:1, a junak domaćih ponovo je bio maestrani Karim Benzema.

Galaktikosi su stigli do vodstva u finišu prvog poluvremena. Igrala se 43. minuta utakmice kada je mrežu Šišmiša zatresao Karim Benzema sa bijele tačke. Ovo je za Francuza bio 300. pogodak u dresu Kraljeva.

Madriđani su u drugom dijelu stigli do dva brza pogotka, a oba je postigao Brazilac Vinicius Junior. Prvo je pogodio nakon dodavanja Benzeme, kada se sjajno snašao između dva defanzivca gostiju.

Potom je imao lak posao nakon što je golman gostiju Cilessen odbranio udarac Marca Asensia. Guedes je u 76. minuti smnajio na 3:1, da bi Benzema u 88. postigao i svoj 301. gol za Real Madrid za konačnih 4:1.