Fudbal

Poštovanje koje se rijetko viđa! Klopp i Guardiola pokazali kakve su trenerske veličine!

Fudbaleri Manchester Cityja i Liverpoola remizirali su 2:2 u spektakularnom derbi meču 32. kola Premier lige, pa trka za titulu i dalje ostaje neizvjesna.

Građani su do prednosti stigli poslije samo pet minuta igre. Majstorski je Kevin de Bruyne prošao pored Fabinha, šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je zakačila Matipa i od stative ušla u mrežu za veliku radost domaćih navijača.

Ekipa Jurgena Kloppa vratila se u igru nakon samo osam minuta. Poslije sjajne akcije bekova “Crvenih” Diogo Jota je ostao sam na nekih 7-8 metara od gola Edersona i rutinski pogodio za izjednačenje.

Bolju igru Cityja krunisao je Gabriel Jesus golom u 37. minutu. Štoper gostiju Joel Matip zakasnio je da napravi ofsajd zamku, brazilski napadač ostao je potpuno sam i matirao Alissona. Konačan rezultat postavio je Mane poslije samo 36 sekundi igre u drugom poluvremenu, a nakon fantastične asistencije Mohameda Salaha.

Nakon utakmice dva velika trenera pokazali su svijetu kakvo poštovanje vlada među njima- Srdačan pozdrav između Pepa Guardiole i Jurgena Kloppa je nešto što se danas rijetko viđa među velikim rivalima.