Fudbal

Raspucani Inter za vrh tabele, ljepotice Calhanoglua i Sancheza, dva gola Lautara

U okviru 17. kola italijanske Serije A, fudbaleri Intera dočekali su na svom stadionu ekipu Cagliarija i slavili sigurnu i ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:0, kojom su zasjeli na vrh tabele sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Milan.

Nerroazzuri su do prednosti stigli u 29. minuti kada je pogodio Lautaro Martinez nakon ubacivanja iz kornera Hakana Calhanoglua. U 50. minuti prednost Intera uduplao je Alexis Sanchez nakon sjajnog volej udarca.

U 66. minuti na scenu stupa Hakan Calhanoglu, koji fantastičnim udarcem loptu šalje u rašlje nemoćnog Alessia Cragne. Konačan razultat 4:0 postavlja Martinez dvije minute kasnije svojim drugom golom na utakmici.