Fudbal

Real savladao Barcelonu na prepunom Nou Campu, Alaba postigao golčinu

Nogometaši Real Madrida slavili su u prvom ovogodišnjem El Clasicu rezultatom 2:1 u 10. kolu La Lige. U dvoboju na Nou Campu pred 86.000 gledatelja u prvih 25 minuta nije bilo pravih šansi nakon čega je Barcelona imala ogromnu priliku za vodstvo.

Depay je lijepo prošao po lijevoj strani i proslijedio loptu do Desta koji je mogao birati način na koji će matirati Courtoisa, ali je s pet metara šutirao visoko preko gola.

Taj promašaj Real je kaznio sedam minuta kasnije. Alaba je počeo akciju na svojoj polovici, a potom je pretrčao čitav teren i na dodavanje Rodryga silovito šutirao u dalji ugao i zabio za 1:0.

Do kraja utakmice trener Barcelone Ronald Koeman je na sve načine pokušao doći do izjednačenja, a to je otvorilo prostore za kontre što je Real iskoristio u 94. minuti.

Asensio je šutirao iskosa s lijeve strane, Ter Stegen je odbio loptu na koju je natrčao Vazquez i pogodio za 2:1. Sve što je Barcelona uspjela napraviti do kraja utakmice je zabiti gol za 2:1 u 90+7. kada je Dest lijepo uposlio Aguera koji zabija iz peterca.

Real je tako ostvario 99. pobjedu u 247. El Clasicu. Barcelona je ostala na 96 pobjeda, dok su 52 utakmice završene bez pobjednika.