Košarka

Sjajne košarkašice BiH savladale i Sjevernu Makedoniju, Jones ubacila čak 30 poena

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je selekciji Sjeverne Makedonije u Skoplju u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Zmajice su slavile pobjedu rezultatom 80:64.

Prva četvrtina pripala je bh. reprezentaciji rezultatom 15:23, a naša selekcija niti u drugoj četvrtini nije posustajala. Nakon borbe u drugoj dionici, koja je završena rezultatom 19:24, Zmajice su na odmor otišle sa zavidnom prednošću.

U drugom dijelu susreta također dominacija Jones i društva. Na kraju utakmice Jonquel Jones bila je najbolji pojedinac u našoj selekciji sa ubačenih 30 poena, čemu je dodala i 17 skokova. Džebo je ubacila 17, a Babić 14 poena.