Fudbal

Šta se to dešava sa Bayernom? Augsburg Bavarcima nanio drugi poraz u sezoni

Fudbaleri Augsburga napravili su veliko iznenađenje pošto su u uvodnom meču 12. kola Bundeslige slavili u gradskom derbiju protiv Bayerna iz Munchena rezultatom 2:1.

Domaćin je imao više od igre u prvom poluvremenu, a do vodstva je stigao u 23. minutu nakon sjajnog gola Madsa Pedersena.

Samo 13 minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0 za domaćina, a u strijelce se upisao Andre Han nakon sjajnog udarca glavom poslije čega se lopta od stative odbila u mrežu.

Bayern je znake života poslije početnog šoka pokazao samo dva minuta poslije drugog gola kada je Robert Lewandowski prepolovio prednost Augsburga.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već u uvodnim minutima nastavka Lewandowski je imao šansu da izjednači rezultat, ali je ovaj bio manje precizniji nego u finišu prvog poluvremena.

Kako se meč bližio kraju drugi gol Bayerna je visio u vazduhu. Posebno raspoložen bio je Alfonso Davis, koji je promašio dvije dobre prilike, naročito u 80. minutu.

Šanse su imali i LeWandoWski, Jamal Musiala, homas Muller i prosto je nevjerovatno da ni u jednom od ovih pokušaja lopta nije završila u mreži.