Fudbal

Tiki-taka na madridski način! Atletico demonstrirao ljepotu fudbala i napunio mrežu Cadiza

Fudbaleri Atletico Madrida ostvarili su ubjedljivu pobjedu na gostovanju nad Cadizom od 4:1 u okviru 15. kola španske La Lige.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, ali u drugom aktuelni šampion Španije sve nadoknadio.  Thomas Lemar se prvi upisao na asistenciju Carasca u 56. minutu. Potom je Grizmann duplirao rezultat u 70. minutu.

Šest minuta kasnije Angel Correa je povisio rezultat na 3:0 i to nakon fantastične kombinacije sa saigračima, koji su ramijenili nekoliko sjajnih dodavanja iz prve i totalno izigrali odbranu Cadiza.

To nije bilo sve. Domaći su postigli utešni pogodak za smanjenje prednosti preko Lozana u 86. minutu. Ipak, Altetico nije dao da se na ovome završi, pa je povisio na konačnih 4:1 preko Kunje.

Poslije ovog meča Atletico je drugi sa 29 bodova i utakmicom više od Real Madrida koji je prvi sa 30, dok je Cadiz pred zonom ispadanja sa 12 bodova.