Fudbal

Utakmica za pamćenje: Hattrick fenomenalnog Smaila Prevljaka u kupu Belgije

U okviru osmine finala belgijskog Kupa spektakularnu utakmicu večeras su odigrali Eupen i Waregem. Momčad Eupena je slavila rezultatom 3:2 i to nakon produžetaka, a junak utakmice je bio bh. reprezentativac Smail Prevljak.

Prevljak je postigao hattrick iako je u igru ušao tek u drugom poluvremenu. Gosti su sjajno otvorili meč i vodili su sa 0:2 nakon 36 minuta igre golovima koje je postigao Gano.

Ipak, u drugom poluvremenu se desio veliki preokret u režiji Prevljaka. Smail je ušao na teren u 65. minuti, da bi šest minuta kasnije smanjio na 1:2. Naš napadač u 81. minuti pogađa za 2:2 i donosi svojoj ekipi produžetke.

Već u četvrtoj minuti prvog produžetka Prevljak postiže novi gol i ispostaviće se donosi Eupenu plasman u četvrtfinale. Smail je ove sezone u ligi postigao četiri gola i upisao četiri asistencije.