Fudbal

West Ham je najljepša priča Premiershipa: Čekićari nanijeli prvi poraz Liverpoolu u sezoni

Fudbaleri West Hama večeras su u sjajnom meču na svom terenu pobijedili Liverpool sa 3:2 u okviru 11. kola engleskog Premiershipa.

Čekićari su odlično počeli meč i uspjeli doći do prednosti već u četvrtoj minuti. Fornals je izveo korner s lijeve strane i ubacio loptu u peterac, a Alisson loše reaguje i šalje loptu u svoju mrežu za 1:0.

Međutim, u 41. minuti Liverpool je poravnao na 1:1. U centru pažnje našao se Alexander-Arnold koji je postigao sjajan gol iz slobodnjaka za izjednačenje nakon kratke kombinacije sa Salahom.

U drugom dijelu Liverpool je krenuo po preokret što je domaćoj ekipi ostavilo dosta prostora za kontre. Upravo iz kontre West Ham je u 67. minuti poveo sa 2:1 kada je Fornals šutirao, a Alissonu lopta prolazi ispod ruke i završava u mreži.

Već u 74. minuti stadion u Londonu je ponovo “eksplodirao”. Bowen je izveo korner, a Alisson je ponovo loše reagovao jer je lopta bila blizu njega, ali on nije istrčao na nju. To je iskoristio Zouma koji glavom sjajno pogađa za 3:1.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima večeras. Klopp je u igru ubacio Origija koji je samo nekoliko minuta kasnije sjajno pogodio za 3:2. Ovo je bio prvi poraz Liverpula nakon 25 utakmica u svim takmičenjima, West Ham je sada preskočio Redse na trećem mjestu i pokazao da zaslužuje da se bori za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.